30 Aralık 2016

Uzmanlıktan Astsubaylığa Geçiş Sınav Soruları

Uzmanlıktan Astsubaylığa Geçiş Sınav Soruları

Uzmanlık rütbesinden sonra astsubay olmak ve meslek hayatlarına astsubay olmak için devam edecek kişiler yapılacak olan sınava girmek durumundadır. Uzmanlıktan Astsubaylığa Geçiş Sınav Soruları kapsamında hazırlanan sorulardan oluşan bir sınava girecek olan adaylar bu sınavdan istenilen notu almak zorundadır.

Uzmanlıktan Astsubaylığa Geçiş Sınav Soruları kapsamında bazı konular yer almaktadır. T.C. Anayasası, Silah Bilgisi, Haritacılık, Türk Dili, İdari Kanunlar, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Devlet Memurları Kanunu, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi ve Atatürkçülük, Uzman Jandarma Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, Disiplin Mahkemeleri Kanunu, Askeri Ceza Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu ve Yönetmeliği konuları ile ilgili olarak hazırlanan sorular kişilerin öğrendiklerini test etmek amacı ile hazırlanan ve dikkatlerini ölçen sorulardır.


Uzmanlıktan Astsubaylığa Geçiş Sınav Soruları için aramaları internette yaparak geçmiş sorulara da ulaşmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bu konular hakkında hazırlanan Uzmanlıktan Astsubaylığa Geçiş Sınav Soruları soru bankaları kitapları ile de sınava hazırlanmanız mümkün olacaktır. Bu sorulara baktıktan sonra ise iyi çalışmanız durumunda sınava hazır olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Astsubay Olabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status