29 Kasım 2016

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları

Sözleşmeli Er Başvuru Şartları,Sözleşmeli er olmak istiyorsanız ve sözleşmeli er başvuru şartları neler merak ediyorsanız eğer, sizler için yazımızda başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? Sözleşmeli er nedir? Gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak gerekli bilgileri temin edebilirsiniz.

Sözleşmeli er aslında bir nevi belirlenen sözleşme tarihi içerisinde tatmin edici bir maaş karşılığı askerlik yapmaktadır. İstihdam sıkıntısı çeken ve askerliği seven vatandaşların hem para kazanarak hem vatana hizmet ederek maksimum 7 yıl içerisinde maaş alarak sonrasında hak ettiği tazminat tutarını elde ederek istihdam durumuna bir çözüm getirmesi için oldukça makul seçeneklerden bir tanesidir. Tabi her şeyden önce askerlik görevini sevmek gerekmektedir.


sozlesmeli-er-basvuru

Sözleşmeli er başvuru şartları ise şöyledir;

Sözleşmeli er olmanın ilk asli şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan erkekler diğer şartların uygunluk durumlarına göre sözleşmeli erliğe başvuru yapabilir.

İkinci şart ise başvuru yapmak isteyen adayların en az ilköğretim eğitim derecesinde diploma sahibi olması gerekmektedir. Yurt dışında yaşamış olanlar için dengi okul diplomaları da geçerli sayılmaktadır.

Askerlik hizmetini tamamlamış olmak ve sözleşmeli erlik başvurusu yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile 25 yaşını geçmemiş olmak.

Askerlik hizmeti yapmamış olan vatandaşlar için en az 20 yaşında olmak ve 25 yaşından büyük olmamak şartlar arasında yer almaktadır. Şartları sağlayamayan kişilerin başvuruları dikkate alınmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Mülakat Soruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ramazan dedi ki:

    2017 ocak 1 de 20 den gun aldim olurmu ???

YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status