24 Ocak 2017

Sözleşmeli Astsubay Nasıl Olunur

Sözleşmeli Astsubay Nasıl Olunur

Türk silahlı kuvvetlerinin daha da güçlendirilmesi ve boş olan pozisyonların en doğru ve en güvenli şekilde doldurulması çalışmaları sürerken, astsubay olmak isteyenler gözlerini bu kapsamda gerçekleştirilen sözleşmeli astsubay alımlarına çevirdiler. Bu yazımızda sizlerle sözleşmeli astsubay nasıl olunur, bunun için hangi şartlar gerekir ve süreçler nasıl işlemektedir gibi konulara değineceğiz.

Hava, Deniz ve Kara Kuvvetlerine ve bu kuvvetlere bağlı kurumlara sözleşmeli astsubay olarak girmek isteyenlerin öncelikle yapması gereken geçmiş alımlara ait başvuru şartlarını incelemek. Eğer genel şartlarda herhangi bir uyumsuzluk söz konusu değil ise belirtilen kurumların personel alım ilanlarını takip etmek.


Bir kurum sözleşmeli astsubay alımı için ilanda bulunduğu zaman ilan kılavuzunda yer alan o ilana özel şartlara bakılması ve özel şartlara da uygunluk sağlanıyorsa ilana başvurulması gerekmektedir.

Kurumların hariri her bir personel alımı ilanında, personelin yerleştireceği çalışma alanlarına uygun bölümlerden mezuniyet şartı aramaktadır. Bu bölümler yerine göre ön lisans ya da lisans düzeyinde eğitim veren programlar olabilmektedir. Sözleşmeli astsubay alımı yapılan alanlar çok geniş olup, büro yönetiminden tıp fakültesine kadar birçok bölüm mezununa ihtiyaç duyulabilmektedir.

Sözleşmeli astsubay alım ilanlarında genellikle başvuru formu doldurmak gerekmektedir. İlgili kurumların web sitelerinde bulunan bu başvuru formalı başvuru esnasında adayların karşısına çıkmaktadır ve bu formu eksiksiz ve gerçek bilgilerle doldurmak sürecin kesintiye uğramaması açısından büyük önem arzetmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Astsubay Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status