09 Ocak 2017

Jandarma Uzman Çavuş Alımları

Jandarma Uzman Çavuş Alımları

Jandarma Uzman Çavuş Alımları için Jandarma Kuvvet Komutanlığı resmi web sitesinde başvuru kılavuzları yayınlanıyor. Her sene ihtiyaca göre belli sayıda uzman çavuş alımı yapılmaktadır. Bu ilanları güncel olarak takip edebilmek için siteyi ziyaret etmek yeterlidir: www.jandarma.tsk.tr  2016 senesinde uzman çavuş alımları tamamlanmış durumdadır. Jandarma Komutanlığı’nda uzman çavuş olmak özellikle günümüz koşullarında iyi düşünülmesi gereken ve bunun sonucunda verilmesi gereken bir karardır. Ülkemiz zorlu bir dönemden geçmektedir ve askerlerimizin sorumlulukları oldukça fazladır. Sadece belli geçim şartlarını sağlamak amacıyla girilen bir meslek değildir; özellikle de bu dönemde… Bu nedenle uzman çavuş olmak isteyen kişilerin gerçekten bu konuda kararlı olup olmadıklarını ölçüp biçmeleri doğru karar almalarında onlara yardımcı olacaktır.


Jandarma Uzman Çavuş Alımları yapıldıktan sonra kişilerle sözleşme imzalanmaktadır. Çavuşluğun diğer bir adı da erbaştır. Uzman Çavuşluk rütbesini elde eden askerler sözleşmelerini en az 2 en çok 5 senelik olacak biçimde imzalarlar. Sözleşmeler uzatılabilir. Uzman Çavuş sözleşmesinin devam etmesini isterse Türk Silahlı Kuvvetleri ile konu hakkında bir uzlaşma sağlar ve sözleşmesini uzatabilir. Kişi emekli oluncaya kadar 7 kez arka arkaya sözleşme yapabilir.

Emekli olunduktan sonra Uzman Çavuşun illa ki TSK bünyesinden ayrılmasına gerek yoktur. Kendi tercihine bağlı olarak isterse sivil memur olarak da TSK’de çalışmaya devam edebilir. Başvurular ön başvuru şeklinde internetten başlar ve ardından yazılı sınavla, sağlık kontrolleriyle, mülakatlarla devam eder. Eğer beyan edilen herhangi bir konu yanlış ve yalan çıkarsa, kişi TSK bünyesinden çıkartılır.

Jandarma Uzman Çavuş Başvuru Formu

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Uzman Çavuş Alımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status