24 Aralık 2016

Jandarma Sözleşmeli Subay Alımları

Jandarma Sözleşmeli Subay Alımları

Jandarma Genel Komutanlığı da bazı bölümler için subay alımlarını sözleşmeli subay alımı olarak yapmaktadır. Ve Jandarma Gene Müdürlüğü Jandarma Sözleşmeli Subay Alımları konusunda bazı şartların aranması ile bu alımları yapacaktır.

Jandarma Sözleşmeli Subay Alımları için aranan şartlar arasında ilk sırada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gelecektir. Erkek olma şartı da arayan Jandarma Genel Komutanlığı üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak ya da yurtdışında bitirilen okullarda da okunulan bölümün ülkemizdeki şarta denk olması gerekliliği, lisans bitirenler için 26 yaşından daha büyük olmama ve lisansüstü öğretimler için de 32 yaşından daha büyük olamamak şartı aranmaktadır.


Jandarma Sözleşmeli Subay Alımları için başvuruda bulunan kişiler gerekli durumlarda Beytepe’de bulunan Korgeneral Şehit İsmail Selen Kışlası’nda J.Gn. K.lığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı’nın Subay Kısmı’na ve Ankara ile iletişime geçmelidir.

Jandarma Sözleşmeli Subay Alımları muhabere, istihkâm, kara havacılık ve jandarma gibi bölümleri için yapılacaktır. Erkek olma durumu ve en az lisans mezunu olabilme ya da olma şartı aranacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Subay Alımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status