08 Ocak 2017

Jandarma Sözleşmeli Astsubay Alımı

Jandarma Sözleşmeli Astsubay Alımı

Ülkesini savunmak için kariyerini askerlik mesleğiyle oluşturmak isteyenler gözlerini Jandarma Sözleşmeli Astsubay alımlarına çevirdi. 2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Jandarma Genel Komutanlığı, bazı çalışma alanlarında oluşan personel ihtiyacını karşılamak için sözleşmeli astsubay alımı yaptı. Bu alımlar ilgili kurumca gerçekleştirilen sınavlar sonucunda gerçekleşirken sınav başvuru koşulları ve başvuru şekli yayınlandı.

Kadın ve erkek sözleşmeli astsubay adaylarını değerlendirmeye alan Jandarma Genel Komutanlığı personel, maliye, muhasebe, ikmal, bakım, uçak teknisyeni, helikopter teknisyeni, istihkâm, jandarma alanlarında personel alımı gerçekleştirdi. Bu alanlardan erkek adayları uçak helikopter teknisyeni, istihkâm, ikmal, muhasebe, personel, bakım, maliye alanları için değerlendirirken, kadın adayları jandarma sınıfı için göreve aldı. Adayların çalışacağı alanlar ön lisans ya da lisans mezuniyetlerine uygun şekilde belirlendi.


 

 

Daha önce herhangi bir terör örgütü ile ilişkisi olanların ya da kamu hizmetlerinden mahrum edilmiş olanların başvuruları direkt olarak reddedilirken, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar başvuruda bulunabildi. Lisans ve ön lisans mezunu adaylar için yaş sınırı 27 iken, yüksek lisansını tamamlamış olan adaylar için belirlenmiş olan yaş sınırı 32 oldu. Ayrıca dil hazırlık sınıfları dışında lisans eğitiminin 5 yıl ve daha fazla sürdüğü bölümlerden mezun olanlar, yani diş hekimliği, veterinerlik, tıp gibi, lisansüstü mezunu olarak değerlendirmeye alındı.

Başvuru koşulları arasında başvuru tarihlerinde herhangi bir siyasi parti ile ilişiğinin bulunmamakta olması da var.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri’ne Sözleşmeli Astsubay Alımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
DMCA.com Protection Status